Зимова вагітність – у чому її складність

14.12.2021

Зимова вагітність – у чому її складність

У більшості випадків, саме зимова пора року стає для майбутніх матусь, які очікують зустрічі зі своїми малюками, найважчим періодом вагітності.

Це пов’язано з тим, що саме на зиму припадає пік захворюваності на простудні та інші респіраторні захворювання. Крім цього, взимку вагітна не має можливості довго гуляти на свіжому повітрі, але зате має високий ризик посковзнутися і впасти на вулиці. Більше того, взимку спостерігається дефіцит свіжих овочів і фруктів, і через це вагітна жінка і майбутній малюк можуть страждати від нестачі вітамінів.

Безумовно, проблем існує безліч, але не варто так сильно турбуватися з цього приводу. У тому випадку, якщо заздалегідь провести ретельну підготовку до зимового періоду вагітності, то він пройде без особливих проблем. При цьому вагітна не буде відчувати жодних незручностей і у неї буде відмінне самопочуття і настрій.

Адже в зимових місяцях вагітності можна знайти і деякі переваги.

По-перше, взимку немає виснажливої ​​літньої спеки, яка здатна забрати всі сили жінки.

По-друге, зима багата на безліч прекрасних свят, які дозволяють провести багато часу в колі дорогих і близьких людей, мріючи при цьому про зустріч з малюком і про Ваше майбутнє.

По-третє, саме взимку вагітна має можливість насолодитися прекрасними сніговими пейзажами під час прогулянки.

І останнє, в зимові місяці в організмі людини відбувається деяке прискорення обміну речовин, що може набагато поліпшити самопочуття вагітної.

Однією з головних складнощів зимової вагітності для жінки є пошук і підготовка зручного зимового гардеробу. Не багатьом вагітним будуть зручними шуби, светри і чоботи, адже збір на вулицю для більшості вагітних, особливо на великому терміні вагітності, може стати великими тортурами.

Полегшити цю проблему можна, використовуючи принцип підбору речей, який полягає у виборі декількох тонких одежинок, замість однієї товстої. До того ж, якщо Вам стане жарко, то Ви завжди зможете зняти один шар одягу.

Але якщо на вулиці мороз, то одягатися легко все–таки не варто, так як при цьому можна дуже легко перемерзнути і застудитися. А застуда, в свою чергу, змусить на кілька днів відмовитися від прогулянок на свіжому повітрі і, що найгірше, може стати причиною розвитку серйозних ускладнень, які можуть нести небезпеку для здоров’я матері і малюка. Кожна вагітна повинна взяти собі за правило перед збором на вулицю обов’язково перевірити погодні умови і температуру повітря.

Якщо Ваша вагітність протікає без ускладнень, то особливих обмежень з приводу тривалості перебування на вулиці взимку немає. Але якщо, перебуваючи на вулиці, Ви відчуєте якийсь дискомфорт, то прогулянку варто припинити і повернутися в приміщення.

Що стосується свіжих овочів і фруктів, то дійсно їх взимку мало. Але при цьому організм вагітної і малюка і раніше потребує вітамінів і мінеральних речовин. Для цього лікар може призначити вагітній прийом комплексних препаратів, які можуть компенсувати брак вітамінів в зимовий час.

Якщо Ваш лікар бачить необхідність у прийомі додаткових вітамінів, то не варто ігнорувати цю рекомендацію, оскільки від цього залежить розвиток і стан здоров’я майбутньої дитини.

Взимку майбутній матусі необхідно особливо ретельно стежити за раціоном свого харчування, який повинен бути різноманітним і збалансованим. Щодня в раціоні вагітної жінки повинні бути присутніми супи, м’ясо і риба з овочевим гарніром, свіжовичавлені соки та фрукти , компоти з сухофруктів.

Дуже важливо проводити профілактику грипу та ГРВІ в зимовий період вагітності. Найголовніше для вагітної зараз – не захворіти, а для цього необхідно проводити різні заходи по зміцненню імунітету. Обов’язково необхідно включити в раціон харчування продукти, що містять вітамін С. Намагайтеся якомога рідше бути в місцях масового скупчення народу, оскільки там існує висока ймовірність підчепити вірус. Регулярно проводьте вологе прибирання і провітрювання в приміщенні.

Дотримуючись цих рекомендацій, вагітна зможе зберегти своє здоров’я і відмінне самопочуття протягом зимового періоду вагітності.

Легкої Вам вагітності!  Бережіть себе і будьте здорові!