Вагітність і літо 

25.06.2021

Вагітність і літо 

Жінки під час вагітності є дуже вразливими до стану навколишнього середовища, зокрема на літню спеку.

Вагітність пройде комфортно, якщо дотримуватися простих рекомендацій:

  1. Пийте достатню кількість води! За добу рекомендується випивати до 2,5 л рідини. Воду пийте маленькими порціями. Уникайте газованих та солодких напоїв. Каву також слід обмежити у раціоні. Рекомендовано узвар без цукру.
  2. Раціон вагітної жінки повинен бути багатим на поживні речовини. У літній період особливу увагу слід приділяти правильному зберіганню продуктів, щоб уникнути кишкових інфекцій і інших розладів травної системи.
  3. Обирайте для прогулянок ранковий (до 11 години) і вечірній час (після 16 години). Якщо є необхідність вийти вдень, то обов’язковим атрибутом має бути головний убір. Одяг має бути легким, із натуральних тканин. Перед виходом з дому не забувайте про сонцезахисний крем.
  4. Ідеальне місце для щоденних прогулянок – це парки і зелені зони.
  5. Якщо ви збираєтесь на прогулянку до лісу, одягайте відповідний одяг і відкриті ділянки тіла змащуйте репелентами. Після прогулянок обов’язково оглядайте тіло на наявність кліщів.
  6. Чергуйте рухові навантаження та розслаблення. Уникнути набряклості допоможе легкий масаж ніг. Під час відпочинку піднімайте ноги трохи вище за рівень тіла (наприклад, на подушку).
  7. Оптимальним часом для подорожей є 2 триместр, приблизно з 14-28 тижня. Чому? Бо зранку не турбує ранкова нудота, як в 1 триместрі (1-13 тижні) і організм поступово адаптувався до вагітності.
  8. Купатися у озері чи річці вагітним можна, але важливо обирати безпечне місце для купання, щоб не зашкодити собі та малюку. Пам’ятайте, що купання в заборонених місцях є небезпечним для вашого здоров’я!

? Інформацію підготувала лікар клініко-діагностичного амбулаторного відділення з ліжками денного стаціонару Брозь Р.Р.