Реабілітація жінок після проведених оперативних втручань на жіночих статевих органах

14.09.2021

Реабілітація жінок після проведених оперативних втручань на жіночих статевих органах

Сьогодні ми поговоримо про реабілітацію жінок після  оперативного лікування з приводу захворювань  жіночих статевих органів.

Ця проблема становить не тільки загально медичне, психологічне  але й велике соціальне і економічне значення.
Адекватні методи реабілітації- це  швидке одужання, відновлення  працездатності,  репродуктивної   та сексуальної функцій. Іноді після  перенесених оперативних втручань, особливо при видаленні внутрішніх  жіночих статевих органів,  можуть з`явитися  симптоми порушення функції сечостатевої системи та суміжних органів, що призводить до істотного зниження якості життя.

Отже, одним з  реабілітаційних  заходів та профілактичних  є комплекс вправ Кегеля.

Вправа 1. 

Ляжте на спину, зігніть коліна, поставте ступні на підлогу, і покладіть долоні під нижню частину спини. Спробуйте притиснути руки до нижньої частини спини, пробуючи одночасно відірвати Ваші стегна від підлоги, напружуючи Ваші м’язи «як у туалеті».

Вправа 2

Ляжте на спину, зігніть коліна, поставте ступні на підлогу і покладіть долоні під нижню частину спини. Легко натисніть долонями на нижню частину спини, і напружте Ваші вагінальні м’язи (як у туалеті). Утримуйте м’язи напруженими, повільно випрямляючи одну з Ваших ніг, пересуваючи Вашу п’яту далі по підлозі. Слідкуйте за тим, щоб не змінювалась сила, з якою Ви тиснете руками на нижню частину спини, і не змінюйте напругу Ваших м’язів Кегеля. Поверніть свою ногу назад у початкове положення і повторіть вправу з іншою ногою.

Вправа 3

Ляжте на живіт, склавши Ваші долоні разом під підборіддям. Спробуйте «скрутити» таз. При правильному виконанні вправи Ваші ноги, таз, груди та руки залишаються на підлозі, і лише живіт піднімається над землею.