COVID-19 і вагітність. Через погіршення епідситуації, ми вирішили знову розповісти

06.10.2021

COVID-19 і вагітність. Через погіршення епідситуації, ми вирішили знову розповісти
Хоч вагітні не обов’язково є більш сприйнятливими до вірусних захворювань, але зміни імунної системи у період вагітності можуть бути пов’язані з тяжчим перебігом захворювання.
Особливо, це стосується пізніх термінів вагітності. Також, необхідно брати до уваги, що організм жінки може реагувати на різні віруси індивідуально.
На сьогодні відсутні дані щодо невиношування чи ранньої втрати вагітності під час захворювання на COVID-19.
Існують дані про випадки передчасних пологів у жінок із COVID-19, які переважно стосувалися материнських показань, пов’язаних із вірусною інфекцією та пов’язані з гіпоксією плоду.
Незважаючи на відсутність даних про вплив коронавірусу на вагітність, ми виділяємо критичні періоди розвитку, що характеризуються найвищою чутливістю до впливу несприятливих чинників зовнішнього середовища (вірусів, бактерій, випромінування):
розвиток і дозрівання статевих клітин;
– запліднення;
– період від запліднення та 6-9 день після запліднення;
особливо 3-6 тиждень коли формуються внутрішні органи і формування плаценти (3-4 тиждень вагітності).
Відповідно, будь-який вплив у ці критичні періоди може призвести до негативних наслідків.
Отже, вагітним незалежно від терміну вагітності, із підозрою або підтвердженим COVID-19, навіть якщо вони не мають проявів захворювання, чи у них наявні лише легкі симптоми захворювання, рекомендовано дотримуватися загальних рекомендацій та обов`язково бути під динамічним спостереженням.
Щодо питань вакцинації радимо звертатися до лікаря, який стежить за вашою вагітністю.