ДЕВ’ЯТЬ ТАЄМНИЧИХ МІСЯЦІВ ВАГІТНОСТІ.

Бути вагітною — щастя. Це почуття допоможе Вам пережити фізичні нездужання і тривоги перших місяців. Вагітність — яскраве підтвердження Вашої плодовитості, перехід до нового етапу любові та інтимного життя, відкриття нових перспектив Ваших можливостей.

Ви переживаєте почуття повноти життя; думка про майбутню дитину підбадьорює Вас, вона стає частиною Вашого життя. Ви з нетерпінням чекаєте того часу, коли станете матір’ю, з ентузіазмом готуєтесь до цієї ролі. Звичайно, насправді все може виявитись не так просто, як в ідеальній моделі. Ви не повинні боятися труднощів, а сміливо беріться за їх подолання.

Ви вже точно знаєте, що Ви завагітніли. Ват, звичайно ж, хочеться дізнатися, коли на світ
з’явиться Ваш малюк. Ми пропонуємо два варіанти визначення терміну пологів. Вибирайте, який з них Вам більше підійде!
Цей спосіб деякі жінки вважають найнадійнішим. В ньому враховують день, коли вагітна вперше відчула рух плоду. При першій вагітності це може відбутися приблизно на 20 тижні, а при наступних — на 18. В першому випадку додамо 20 тижнів, в наступних — 22, і отримаємо приблизну дату пологів.

До дня початку останньої менструації додати 7 днів і відняти 3 місяці. Наприклад, 1 день останньої менструації був 10 червня: 10+7=17 червня — 3 місяці = 17 березня.

Позаматкова вагітність трапляється у таких випадках, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до частини стінки фал-лопієвої труби, а не до матки. Ознаками такої вагітності є: біль у боці, кровотечі, втрати свідомості. При невиявленій вчасно позаматковій вагітності плід, що розвивається і розірве фаллопієву трубу, і тоді виникає потреба термінового хірургічного втручання. Цього можна уникнути завдяки ранній діагностиці і призначенню спеціальних ліків, що попереджують розрив фаллопієвої труби.
Кровотечі на ранніх стадіях вагітності.
Ознакою загрози викидня може бути маточна кровотеча. Але бувають випадки, коли навіть за умови сильних кровотеч викидня і немає і плід розвивається нормально. Незва-жаючи на це, при будь-яких появах кров’яних виділень з піхви, негайно зверніться до лікаря.

ПЕРШИЙ-ДРУГИЙ МІСЯЦІ

Великі зміни

У Вашому організмі вже почалися зміни, але Ви ще їх не відчуваєте. В очікуваний день менструації може з’явитися слабка кровотеча, але найпевніша ознака вагітності — відсутність менструального циклу.
Деякі жінки від самого початку відчувають дискомфорт, а деякі його можуть не відчувати до кінця вгітності. В перші дні вагітності Ви можете відчути підвищену збудженість, важкість в ногах і відчуття непереможної втоми. Все це відбувається тому, що організму потрібні зусилля для адаптації до нового стану. Намагайтесь більше відпочивати. Ви відчуєте, що Ваші груди стали більш чуттєвішими, відчуєте поколювання, соски потемнішають і набрякнуть, на грудях стануть помітними кровоносні судини. Шкіра може стати сухою, вкритись плямами.
Вранці може з’являтися нудота, після прийому їжі, чаю або кави в роті може відчуватися дивний металевий присмак, тому снідати краще в ліжку. Протягом дня надавайте перевагу їжі, багатій на вуглеводи. Бажано уникати жирної їжі. Матка збільшиться і почне тиснути на сечовий міхур, тому позиви до сечовипускання стають частішими. Вам частіше хочеться спати. Намагайтесь протягом дня знаходити час для додаткового відпочинку.

Що ж відбувається з Вашим малюком?

1-2 тижні
Яйце, що утворилося після запліднення, переміщується з зовнішньої третьої маткової труби до порожнини матки. На 3-4 день
запліднена яйцеклітина просу-
вається фаллопієвою трубою в матку, де слизиста обо лонка готова до імплантації. З 5 до 6 дня запліднена яйцеклітина імплантується в підготовлений шар матки і починає отримувати живлення. Під час цього руху вона починає ділитися на велику кількість клітин.
На 6-7 день яйце закріплюється в слизистій оболонці матки. В яйці формується бластомер, або зародковий диск, що складається з двох шарів клітин, або зародкових листків.
3-4 тижні
Утворюється майбутня плацента, зародки кровоносних судин та статевих клітин, а також формується 3-й зародковий листок. Це період формування органів майбутньої дитини. Перші скорочення серця з’являються до 23 дня. Ембріон набуває остаточної форми. Він схожий на квасолину з відростком. Ембріон плаває в амніотичній
порожнині і зв’язаний з зовнішньою частиною яйця зародковим канатиком, який тільки формується. Наприкінці 1 місяця ембріон має довжину 5мм.
5-6 тижні
Починається утворення зубів. Об’єм серця — як маленька шишечка. Утворились 4 порожнини серця. Розвивається шлунок, кишечник, підшлункова залоза, нирковий ап-парат.
7-8 тижні
З’являються пальці, потім різні сегменти кінцівок. Починають формуватися статеві залози. Паралельно утворюються мускули та нерви, а також кістковий мозок. Більш чітко проявляються риси обличчя. Дві маленькі щілини – очі, дві канавки – вуха, один отвір для носа і рота. В кінці другого місяця закінчується ембріональний період.

Без коментарів.