Грудне вигодовування

Про важливість та необхідність грудного вигодовування.

Тепер найважливіше для вас, це здоров`я та щастя вашої дитини. Перш за все, новонароджене немовля потребує відчуття спокою та безпеки, завдяки вашій постійній присутності біля нього; тепло материнських рук, вигодовування грудним молоком.

Історично в нашій країні склалося так, що після народження дитину відразу відділяють від матері. Зустріч мами і дитини відбувається тільки під час годування в призначені для цього години. Між годуваннями немовля догодовується глюкозою з пляшечки, пеленання дитини обмежує її рухи. Це створює деякі зручності для медичного персоналу та для відпочинку матерів. Але безповоротньо втрачаються безцінні хвилини спілкування матері та новонародженого в перші дні життя, які закладають основу психічного та фізичного здоров`я дитини.

Поряд із психологічними перевагами, дитина, яка знаходиться з мамою відразу після пологів отримує материнське молоко – єдине повноцінне якісне харчування для немовлят. В грудному молоці є багато речовин, які необхідні для розвитку головного мозку та сітківки очей дитини, але повністю відсутні в коров`ячому молоці та штучних сумішах. Новонароджені, які не отримують грудного молока, в 2,5 рази частіше хворіють. Годування виключно материнським молоком в ранньому віці захищає дитину і в майбутньому від багатьох хронічних захворювань, таких, як цукровий діабет, розсіяний склероз, ураження зубів, хворіб шлунку, кишківника та ін. Діти, що вигодовувалися виключно грудьми, краще розвиваються фізично і розумово, ніж діти, які годувалися замінниками жіночого молока.

Грудне вигодовування також є дуже корисним і для здоров`я жінок. Часте смоктання сприяє скороченню матки, зупинці маткової кровотечі, зменшує ризик малокрів`я, захворювання раком грудей та яєчників, перелому кісток в старшому віці.

В нашій країні стало традиційним з раннього віку догодовувати дітей і тоді, коли матері одночасно годують їх грудьми. Але раннє догодовування є основною причиною появи у дітей проносу і зменшення кількості або повного щезання грудного молока. Наслідком цього є те, що жінки скоріше припиняють годування грудьми.

Протягом останніх десяти років у світі поширився та довів свої переваги новий підхід до грудного вигодовування, який є ефективним і засновується на поверненні до природнього методу. Якщо ви будете виконувати всі нижчевказані поради, ви зможете годувати свою дитину тільки грудним молоком до 6-ти місяців, а з введенням додаткового харчування після півроку життя, навіть до 2-ох років.

Немає жінки, яка не була-б здатна вигодувати свою дитину грудним молоком. В умовах спільного перебування з дитиною та кваліфікованої допомоги персоналу, ви можете подолати будь-які труднощі, що постають на шляху успішного грудного вигодовування.

Поради породіллям:

1. Відразу після пологів у вас може не бути відчуття, що груди повні. Напочатку виробляється молозиво, а “зріле” молоко почне прибувати через декілька днів. Цієї кількості молозива, яка є в грудях, цілком достатньо для дитини в перші дні її життя. Молозиво є необхідним для дитини. Воно дає перший захист від багатьох інфекцій, готує кишківник до годування молоком, запобігає виникненню фізіологічної жовтяниці у дитини.

2. Важливо відразу після народження дитини прикласти немовля до грудей і розпочати годування протягом першої години після пологів. Це “заводить механізм” утворення молока у жінки на тривалий час вигодовування. Не пропускайте цей перший момент прикладання дитини до грудей! Він потрібний і для дитини, і для вас!

3. Годуйте дитину не за режимом, а по вимозі; кількість молока в грудях залежить від потреб намовляти. Часте смоктання та повне випорожнення грудей сприяє збереженню та збільшенню кількості молока.

4. Тривалість годування не має значення. Одні діти – “ліниві” смоктуни, інші – швидкі. Дайте дитині можливість спочатку  одну грудь, пони вона сама не відпустить її, а після того відразу другу грудь, поки немовля зовсім не відмовиться від неї.

5. Якщо дитина просить їсти вночі, це – нормальне явище. Годуйте дитину по її вимозі, зручно поклавши її до себе в ліжко на “дитячу” пеленку. Нічні годування сприяють збільшенню кількості молока.

6. Перед кожним годуванням необхідно мити руки з милом. Соски не потребують регулярної обробки, особливо з милом, або іншими дезинфікуючими засобами. Це веде до зникнення натуральної змазки зі шкіри сосків та ареоли, пересихання її , що сприяє виникненню тріщин. Для підтримки особистої гігієни достатньо приймати душ 1 – 2 рази на добу.

7. Для профілактики тріщин сосків та ефективного смоктання, необхідно правильно розмістити дитину біля грудей. Правильне прикладання дитини до грудей неможливе при повному пеленанні. Корисним є контакт шкіри матері і шкіри дитини, який є можливим при нодуванні розпеленаної дитини. Одягання дитини без обмеження рухів кінцівок та тулуба сприяє правильному розвитку кістково – м`язевої системи, суглобів, формує здорову потребу дитини в грудному молоці (апетит) для поновлення енергії.

ОЗНАКИ ПРАВИЛЬНОГО ПРИКЛАДАННЯ:

  • тулуб дитини розвернений до тулуба матері  “живіт до живота”;
  • ротик дитини широко відкритий, захоплений не тільки сосок, але і більша ділянка ареоли, особливо знизу;
  • нижня губа дитини вивернена назовні;
  • підборіддя дитини торкається до груді;
  • чути ковтання дитини.

8. Дитину не слід догодовувати ні коров`ячим молоком, ні штучними сумішами, ні глюкозою, ні водою або чаєм до 4 – 6-ти місячного віку. Материнське молоко складається на 90% з води, воно ідеально пристосовується до потреб дитячого організму і постійно змінює свій склад протягом його росту. Додаткове харчування та воду треба вводити по природньому сигналу, з появою першого зуба, не пізніше 6 місяців.

9. Не давайте немовляті соску, це може привести до втрати природнього рефлексу смоктання та подальшої відмови дитини від грудей. Якщо виникає потреба тимчасово догодовувати дитину, це краще робити з горнятка.

10. Те, що дитина деколи плаче – звичайне явище. Це не завжди означає, що їй недостатньо молока. Не слід відразу починати догодовувати дитину з пляшечки. Якщо немовля мочиться, як мінімум, 6 разів на добу, та є часті м`які випорожнення,- молока є достатньо. Коли матері здається, що молока не вистачає, допоможе часте прикладання до грудей протягом декількох днів.

Грудне вигодовування є безперечним правом кожного немовляти і природнім обов`язком його матері!

Дбайте за здоров`я своїх дітей відразу з перших годин після народження!

Бажаємо щасливого материнства!!!

Без коментарів.