А. Садовий: «Пологовий будинок №1 має стати зразком для України»

Львів організовує європейські умови для медичного обслуговування матерів і дітей. Так, цьогоріч продовжать ремонтні роботи у міському пологовому будинку № 1, що на вул. Мечнікова, 8. Зараз тут розпочинають капітальний ремонт операційних і пологових залів на 4 поверсі будівлі.

Цей проект розрахований на 2 роки. У 2010 році з міського бюджету на роботи виділено 900 тис. грн, а загалом на ремонт 4 поверху потрібно 2,2 млн грн. Цього року пологовий будинок закривають на ремонт на 3 місяці. На час ремонту жінки зможуть народжувати у пологовому відділенні 3-ї міської лікарні (вул. Рапопорта, 8), Львівському обласному перинатальному центрі (вул. Дж. Вашингтона, 6) та в Медінституті.

«Ще у 2009 році у цьому пологовому будинку був поставлений рекорд народжуваності за часи у Львові. Тут народилось 4 242 немовляти. Це для Львова найголовніше.

Друге, що пріоритетне, щоб діти народжувались у нормальних умовах. За останні роки ми інвестували у цей пологовий будинок близько 2 млн. грн. Це достатньо великі кошти.

І сьогодні, той рівень, який сьогодні мають львів’янки у пологовому відділенні, це той самий рівень, який вони можуть мати в найсучасніших пологових будинках Європи.

Це дуже висока якість, і звичайно, що ми продовжуємо і надалі роботи по покращенню. Зараз пологовий будинок знаходиться на плановій реконструкції. І за 3 місяці ми відремонтуємо ще половину 4 поверху.

І за 2011 рік та частину 2012 року пологовий будинок буде повністю реконструйований І цей пологовий будинок буде зразком для всієї України.

Окрім того, тут є зали для спільних пологів. І маємо приємну статистику – 84% немовлят народжуються при спільних пологах», – наголосив під час візиту до міського пологового будинку № 1 міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, в цьому пологовому будинку за останні роки проведено капітальний ремонт даху, пологового відділення та акушерського приймально-оглядового покою, поточний ремонт автоклавної та клініко-діагностичної лабораторії, проведено заміну медичного ліфта. Водночас придбано медичний транспорт, ліжка трансформери для проведення пологів, наркозно-дихальне обладнання, медичні та офісні меблі, оснащено заклад комп’ютерною та оргтехнікою.

Загалом для проведення капітального та поточних ремонтів у 2006-2010 роках у міському пологовому будинку № 1 з місцевого бюджету виділено 1 мільйон 449 тисяч гривень, на придбання медичного та іншого обладнання – 405,8 тисяч гривень.

Якщо проаналізувати ситуацію в цілому, то за попередні чотири роки на охорону материнства і дитинства у Львові з міського бюджету було виділено майже 13 мільйонів гривень. З них на акушерські стаціонари міста (пологовий будинок та вул. Мечникова, 8 та на пологове відділення 3-ї міської клінічної лікарні, що на вул. Рапопорта, 6) – 4,8 мільйона гривень.

Зокрема всі жіночі консультації оснащено фетальними моніторами та цифровими кольпоскопами, створено групи підготовки до партнерських пологів у «Школі відповідального батьківства» в усіх жіночих консультаціях Львова, створено міський мамологічний центр на базі 4 МП тощо.

Також для покращення надання медичних послуг дітям, у місті:

  • Створено міський дитячий травматологічний пункт та ортопедо-травматологічне відділення.
  • Організовано відділення планової та невідкладної хірургії.
  • Відкрито міський навчально-методичний центр підтримки грудного вигодовування.
  • Створено відділення мультидисциплінарного диспансерного нагляду за новонародженими.
  • Організовано міські центри дитячої нефрології та артеріальної гіпертензії реабілітації дітей з вродженими та набутими формами кривошиї.
  • Відкрито міський дитячий гастроентерологічний центр, відділення функціональної діагностики та УЗ-кабінет експертного класу.

Довідка
В середньому за рік в міському пологовому будинку № 1, що на вул. Мечникова, 8, народжує близько 4 тисяч жінок. Торік тут було прийнято рекордну за роки незалежності України кількість пологів – 4 242. За 8 місяців цього року вже 3 383 жінки забажали народжувати у цьому медичному закладі.

Джерело:www.city-adm.lviv.ua

Без коментарів.